piątek,,

ILO - Minecraft

ILO-Minecraft

Najnowsza galeria

E-OGÓLNIAK

Eogolniak

JEDNODNIÓWKA 2017

"OGÓLNIaK" 5(10) - 2015

RODO (GDPR)

RODO

Aktualności
XXV REJONOWE MISTRZOSTWA PIERWSZEJ POMOCY PCK W PILE PDF Drukuj Email
Autor: Marika Dolińska- wiceprzewodnicząca SK PCK   
niedziela, 15 maja 2016 11:33

skpck 100Dnia 21 kwietnia reprezentanci naszej szkoły wraz z opiekunem SK PCK p. Moniką Jankowską uczestniczyli w Mistrzostwach Pierwszej Pomocy w Pile. Wszyscy uczestnicy (11 zespołów) musieli napisać niełatwy test z wiedzy, a następnie przystąpić do działań praktycznych. Na terenie kampusu Wyższej Szkoły Zawodowej czekały na nich cztery pozorowane scenki, nawiązujące tematyką do najczęściej spotykanych wypadków w życiu codziennym. Uczestnicy musieli reagować odpowiednio do danej sytuacji, a sposób reakcji i jakość wykonania oceniane były przez sędziów.

Najbardziej podobała mi się scenka, w której mężczyzna przeciął sobie dłoń podczas koszenia trawy i lała się krew (oczywiście sztuczna), a uczestnicy musieli bardzo szybko i precyzyjnie zadziałać. Przy tej scence duże brawa należą się pozorantom za ich wybitną grę aktorską - lamentujący poszkodowany i panikujący kolega.

Jak na debiutantów Mistrzostw wypadliśmy nieźle, zajęliśmy ósme miejsce. Dzięki uczestnictwu w tych zawodach dowiedzieliśmy się wielu ciekawych i przydatnych informacji z zakresu pierwszej pomocy i zdobyliśmy nowe doświadczenie, które zamierzamy wykorzystać w następnych latach.

Wszystkie zdjęcia dostępne są w galerii (kliknij)

Poprawiony: wtorek, 20 kwietnia 2021 17:40
 
POWIATOWE ELIMINACJE OTWP "MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM" PDF Drukuj Email
Autor: Monika Jankowska   
czwartek, 14 kwietnia 2016 00:00

logo wiewiorka

Można powiedzieć, że w szkole mamy niezłych strażaków. Pokazały to eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej, które odbyły się 6 kwietnia 2016r. w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej. Konkurs składał się z dwóch części: pisemnej i ustnej. W części pisemnej uczniowie rozwiązywali test wiedzy pożarniczej, zaś w części ustnej mogli się popisać m.in. znajomością przepisów i ustaw, sprzętu oraz stopni strażackich. Z naszej szkoły udział wzięli: Hubert Jezierski /1B/ i Marcin Michalski /2B/ pod opieką p. Moniki Jankowskiej oraz Hanna Zawadzka /1E/. Miło nam zakomunikować, że dwoje naszych stanęło na podium. Marcin zajął drugie miejsce, a Hania trzecie.

Serdecznie gratulujemy!

Poprawiony: wtorek, 20 kwietnia 2021 17:41
 
SUPER WIEWIÓRKA PDF Drukuj Email
Autor: Natalia Galus /1C/   
niedziela, 06 marca 2016 12:52

logo wiewiorkaJednym z pięciu głównych obszarów działalności Polskiego Czerwonego Krzyża jest promocja zdrowego stylu życia.

Dzięki współpracy z przewodniczącym koła środowiskowego - panem Janem Maćkowiakiem wolontariusze ze szkolnego koła PCK w I LO włączyli się w akcję Super Wiewiórka - Przyjaciółka Oli i Kuby, której zadaniem jest wykształcenie u dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym nawyków dbałości o higienę osobistą oraz zwrócenie uwagi na istotę pomagania potrzebującym.

W lutym odwiedziliśmy przedszkola w Wągrowcu objęte tym programem. Przygotowaliśmy warsztaty dydaktyczne, dzięki którym dzieci poznały historię PCK oraz jego logo. Podczas rozmowy z przedszkolakami przekazaliśmy również wiedzę dotyczącą wolontariatu, porozmawialiśmy o robieniu dobrych uczynków, myciu zębów, jedzeniu warzyw i owoców. Na koniec ułożyliśmy ogromny, czerwony krzyż, a każde dziecko zostało pasowane na członka Klubu Super Wiewiórka ogromną szczoteczką.

Członkiem Klubu Wiewiórka może zostać każde dziecko, które: codziennie rano i wieczorem myje zęby, poddaje się przeglądowi zębów i uczęszcza do stomatologa co najmniej dwa razy do roku, przestrzega zasad higieny osobiste i otoczenia, przestrzega zasad bezpieczeństwa, niesie pomoc potrzebującym. Uczestnicy spotkań spełnili wszystkie warunki, a uroczyste pasowanie okazało się dużym wydarzeniem dla dzieci.

Wszystkie zdjęcia dostępne są w galerii (kliknij)

Poprawiony: wtorek, 20 kwietnia 2021 17:41
 
HONOROWE DAWSTWO KRWI I SZPIKU PDF Drukuj Email
Autor: Jan Maćkowiak   
czwartek, 03 grudnia 2015 01:09

pck_100

Po raz kolejny młodzież z I Liceum Ogólnokształcącego w Wągrowcu wzięła udział w pogadance i pokazie multimedialnym na temat honorowego dawstwa krwi i szpiku, którą przeprowadził Jan Maćkowiak ? prezes Polskiego Czerwonego Krzyża w Wągrowcu.

Uczestnicy spotkania zapoznali się z ideałami głoszonymi przez międzynarodową organizacje czerwonokrzyską, historią honorowego dawstwa oraz zasadami zostania honorowym dawcą krwi i szpiku. Uczniowie mieli również okazję poznać grupy krwi, obowiązujące przywileje dla dawców, a także przeciwwskazania uniemożliwiające zostania krwiodawcą lub dawcą szpiku.

Warto wspomnieć, że co pewien okres czasu licealna młodzież odwiedza wągrowiecki punkt krwiodawstwa, oddając ten bezcenny lek ratujący życie i zdrowie drugiego człowieka. Podczas obchodów czerwonokrzyskich w 2015 roku I LO zostało wyróżnione za zdobycie drugiego miejsca w Powiatowym Konkursie Krwiodawstwa PCK, które odebrał Cezary Szypulski ? dyrektor szkoły.

PCK ILO 2015

 

Poprawiony: wtorek, 20 kwietnia 2021 17:42
 
DNI HONOROWEGO KRWIODAWSTWA PDF Drukuj Email
Autor: Anita Różak   
wtorek, 03 grudnia 2013 23:14

pck_100Dnia 01.12.2013r. uczennice Agata Węczkowska i Magdalena Kaźmierczak wraz z opiekunkami paniami Jolantą Okoniewską i Anitą Różak, wzięły udział w spotkaniu zorganizowanym z okazji Dni Honorowego Krwiodawstwa Polskiego Czerwonego Krzyża, które odbyło się w Domu Seniora w Wągrowcu. Podczas spotkania najbardziej zaangażowani dawcy krwi zostali nagrodzeni wyróżnieniami, odznaczeniami państwowymi, a także uhonorowani przez władze samorządowe.

Poprawiony: wtorek, 20 kwietnia 2021 17:41
 


Strona 4 z 4
Copyright © 2012-2021 I Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Wielkopolskich w Wągrowcu.
Designed by goLDen.