Przygoda z przyrodą - wydarzenia

62-050 Mosina
Telefon: 61 813-27-11

PROSZĘ ZABRAĆ:
? przybory szkolne (długopisy, ołówki, linijkę, kątomierz, kalkulator),
? w przypadku objawów choroby lokomocyjnej należy wziąć leki zapobiegawcze (np. aviomarin) i woreczki.

BAGAŻ:
? szczoteczka i pasta do zębów, mydło, ręczniki, grzebień, chusteczki;
? kapcie na zmianę w budynku zakwaterowania (klapki, tenisówki), dwie pary obuwia (w tym koniecznie obuwie turystyczne);
? kurtka przeciwdeszczowa, ciepły sweter lub polar;
? odzież na dwa dni dostosowaną również do zajęć terenowych (proszę wziąć pod uwagę porę roku);
? nakrycie głowy, środki przeciw kleszczom i komarom;
? podręczny mały plecak;
? dobry humor (koniecznie);
? pozytywne nastawienie (koniecznie).

UWAGA!

• uczeń zobowiązany jest dbać o swój bagaż i pieniądze;
  • za wszelkie szkody wyrządzone przez uczniów podczas pobytu odpowiadają rodzice;
  • w okolicy nie ma dostępnych sklepów, gdzie uczniowie mogą zaopatrzyć się w produkty spożywcze lub inne. Jedynym miejscem, gdzie można wydać pieniądze, to sklepik Muzeum Przyrodniczego Wielkopolskiego Parku Narodowego.

Uczniowie będą zakwaterowaniu w ośrodku UAM o standardzie hotelu/schroniska młodzieżowego. W pokojach 2-, 3- i 8-osobowych zostaną rozlokowani przez nauczycieli. Łazienki są wspólne.

Posiłki są zapewniane przez zewnętrzną firmę cateringową. Posiłki: śniadanie, lunch, podwieczorek i kolacja będą wydawane uczniom w regularnych odstępstwach czasu w formie dostosowanej do terminów zajęć na terenie ośrodka Stacji Ekologicznej UAM.

Na czas trwania projektu uczniowie są ubezpieczeni.

Poprawiony: poniedziałek, 16 września 2019 22:02

PRZYGODA Z PRZYRODĄ ? WIELKOPOLSKI PARK NARODOWY LABORATORIUM BADAWCZYM MŁODEGO ODKRYWCY PDF Drukuj Email
środa, 11 września 2019 01:00

Miło nam poinformować, że nasza szkoła została zakwalifikowana do projektu edukacyjnego: Wielkopolski Park Narodowy laboratorium badawczym Młodego Odkrywcy. Jest to projekt finansowany ze środków Unii Europejskiej, którego adresatami są uczniowie klas pierwszych liceum.

Projekt ma charakter przyrodniczy i obejmuje zajęcia stacjonarne, terenowe oraz laboratoryjne, realizowane zarówno jesienią jak i wiosną, w Stacji Ekologicznej UAM w Jeziorach. Celem projektu jest rozwój kompetencji kluczowych uczniów (szczególnie matematyczno-przyrodniczych, ICT, kreatywnego myślenia, jak również interpersonalnych). Program zajęć został tak skonstruowany aby uwzględniał cykl zmian pór roku, a szeroki zakres tematyczny pozwolił na kompleksową ocenę elementów środowiska przyrodniczego.

Beneficjent projektu  ?  Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu
Miejsce realizacji projektu  ?  Stacja Ekologiczna UAM w Jeziorach
Koordynator ze strony UAM  ?  dr Michał Lorenc
Koordynator ze strony I LO w Wągrowcu  ?  mgr Szymon Woźniak
Uczestnicy projektu  ?  uczniowie kl. 1B (profil matematyczno-geograficzny)
Jesienny blok zajęć w Stacji Ekologicznej UAM w Jeziorach:  ?  23-24 września 2019
Poprawiony: środa, 11 września 2019 20:57

PRZYGODA Z PRZYRODĄ ? PREZENTACJA PDF Drukuj Email
środa, 11 września 2019 01:00

Ze względu na duży rozmiar pliku, prezentacja nie będzie wyświetlana na stronie. Natomiast można ją pobrać tutaj.

Poprawiony: środa, 11 września 2019 21:44

PRZYGODA Z PRZYRODĄ ? PLAKAT PDF Drukuj Email