piątek,,

ILO - Minecraft

ILO-Minecraft

Najnowsza galeria

E-OGÓLNIAK

Eogolniak

JEDNODNIÓWKA 2017

"OGÓLNIaK" 5(10) - 2015

RODO (GDPR)

RODO

WARSZTAT NR 3 PDF Drukuj Email
środa, 12 kwietnia 2017 19:45

wolontariatDnia 22 lutego bieżącego roku odbyły się kolejne warsztaty Szkolnego Koła PCK w ramach projektu ?Wolontariat z klasą''.

Tym razem odwiedzili nas wolontariusze, którzy sami na co dzień zmagają się z niepełnosprawnością. Mimo to udzielają się w wolontariacie i pomagają innym osobom potrzebującym . Jeden z panów został sparaliżowany na skutek ciężkiego wypadku samochodowego, natomiast drugi w wieku 9 lat dowiedział się, że cierpi na chorobę, która uniemożliwi mu poprawne chodzenie. Opowiadali bardzo ciekawie, potrafili w taki sposób zainteresować swoją historią, że z pewnością niejeden uczestnik warsztatów miał łzy w oczach. Historia tych Panów jest bardzo przejmująca, pokazuje, że pomimo ogromnego nieszczęścia z jakim się zmierzyli, potrafią żyć i funkcjonować normalnie bez większej pomocy ze strony innych osób. Na początku oczywiście mieli problem z oswojeniem się z nową sytuacją, ale z czasem to minęło. Panowie zachęcali nas do czynnego udziału w wolontariacie oraz aby włączać się w różnego rodzaju akcje na rzecz potrzebujących, ponieważ być może sami kiedyś takiej pomocy będziemy potrzebowali. Często bywa tak, że nie doceniamy tego, co mamy. Wtedy należy spojrzeć na takie osoby, które mimo przeciwności losu, nie poddali się i walczą dalej.

Na sam koniec jeden z panów powiedział bardzo mądre słowa, które utkwiły mi w głowie: ?Nie możesz zmienić całego świata, lecz możesz zmienić świat wokół Ciebie''.

Autor: Marianna Wiertel /1C/   
Poprawiony: wtorek, 20 kwietnia 2021 17:37
 
Copyright © 2012-2021 I Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Wielkopolskich w Wągrowcu.
Designed by goLDen.