poniedziałek,,

ILO - Minecraft

ILO-Minecraft

Najnowsza galeria

E-OGÓLNIAK

Eogolniak

JEDNODNIÓWKA 2017

"OGÓLNIaK" 5(10) - 2015

RODO (GDPR)

RODO

WARSZTAT NR 2 PDF Drukuj Email
środa, 12 kwietnia 2017 19:43

wolontariatZastanawialiście się kiedyś, jak będziemy funkcjonować, gdy będziemy mieć 70 czy 80 lat?

Młodzież uczestnicząca w projekcie Wolontariat z Klasą doświadczyła tego w ramach zajęć, które odbyły się 01 grudnia 2016. Tego dnia przyjechali do nas przedstawiciele CREO (inicjatora projektu) z tzw. SKAFANDREM STAROŚCI. Uczestnicy spotkania mieli okazję nałożyć specjalne rękawice symulujące chorobę Parkinsona, oraz zobaczyć jak wygląda świat przez okulary symulujące zaćmę oraz jaskrę. Co ważne, na własnej skórze przekonali się, jak trudno jest poruszać się, kiedy mamy usztywnione i niesprawne stawy, przytępiony słuch. Podpisanie się na formularzu, czy poszukanie drobnych w portfelu, kiedy trzęsą się ręce to nie lada wyczyn.

Tematyka warsztatów zwróciła uwagę młodzieży na przeszkody, z którymi codziennie borykają się seniorzy oraz skłoniła do zastanowienia się nad możliwymi formami pomocy.

Autor: Monika Jankowska   
Poprawiony: wtorek, 20 kwietnia 2021 17:38
 
Copyright © 2012-2021 I Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Wielkopolskich w Wągrowcu.
Designed by goLDen.