HONOROWE DAWSTWO KRWI I SZPIKU PDF Drukuj Email
czwartek, 03 grudnia 2015 01:09

pck_100

Po raz kolejny młodzież z I Liceum Ogólnokształcącego w Wągrowcu wzięła udział w pogadance i pokazie multimedialnym na temat honorowego dawstwa krwi i szpiku, którą przeprowadził Jan Maćkowiak ? prezes Polskiego Czerwonego Krzyża w Wągrowcu.

Uczestnicy spotkania zapoznali się z ideałami głoszonymi przez międzynarodową organizacje czerwonokrzyską, historią honorowego dawstwa oraz zasadami zostania honorowym dawcą krwi i szpiku. Uczniowie mieli również okazję poznać grupy krwi, obowiązujące przywileje dla dawców, a także przeciwwskazania uniemożliwiające zostania krwiodawcą lub dawcą szpiku.

Warto wspomnieć, że co pewien okres czasu licealna młodzież odwiedza wągrowiecki punkt krwiodawstwa, oddając ten bezcenny lek ratujący życie i zdrowie drugiego człowieka. Podczas obchodów czerwonokrzyskich w 2015 roku I LO zostało wyróżnione za zdobycie drugiego miejsca w Powiatowym Konkursie Krwiodawstwa PCK, które odebrał Cezary Szypulski ? dyrektor szkoły.

PCK ILO 2015

Autor: Jan Maćkowiak