Rosnę w siłę

Rosne 2020 2

Foto: Kasia Wyszyńska /3B/

Poprawiony: środa, 20 stycznia 2021 23:30

„ROSNĘ W SIŁĘ! – MODEL WSPARCIA OSÓB MŁODYCH W KRYZYSIE PSYCHICZNYM" PDF Drukuj Email
sobota, 17 października 2020 00:00

Pulchra lo logo

Celem głównym projektu jest stworzenie i pilotażowe przeprowadzenie modelowego programu wsparcia młodych osób w kryzysie psychicznym głównie na terenie czterech powiatów: powiatu poznańskiego, powiatu konińskiego, powiatu śremskiego i powiatu wągrowieckiego.

sww logo

Planowane działania w formie usług realizowane w ramach projektu to:
• terapia indywidualna i rodzinna dla osób młodych od 16 do 21 roku życia;
• formy grupowe – edukacyjne i warsztatowe dla młodych osób m. in. treningi redukcji stresu;
• wspieranie edukacji rówieśniczych – Młodzi Asystenci Zdrowienia;
• rozwijanie kompetencji nauczycieli – rozwijanie kompetencji osób pracujących z młodymi osobami poprzez warsztaty edukacyjne skierowane do nauczycieli oraz kadry psychologiczno-pedagogicznej, których celem jest wyposażenie nauczycieli w kompetencje do diagnozowania i wspierania młodzieży w kryzysie;
• promowanie i dalsze konsultowanie programu będzie odbywało się dzięki powstaniu dedykowanej strony internetowej oraz organizacji konferencji, na której zaprezentowany zostanie program. Na stronie oprócz opracowanego modelu wsparcia, będą umieszczane materiały z prac projektowych, informacje o akcjach flashmob, nagrane filmy i materiały z prowadzonych szkoleń i warsztatów grupowych.
• do akcji w szkołach zostaną zakupione dedykowane gadżety:

Gadżety będą nagrodami rzeczowymi dla młodzieży, która włączy się w kampanię, wykonają filmik video lub pracę projektową;

• Podczas Światowego Dnia z Depresją tj. 23 lutego 2021 w szkołach zostaną zorganizowane akcje polegające na prezentacji wcześniej przygotowanych przez młodzież filmików, na których prezentują oni jak widzą problemy emocjonalne osób młodych. Filmy będę miały na celu zmotywować rówieśników do zgłoszenia się po pomoc, pokazywać swoje przeżycia i wskazywać na to, że młodzież może "rosnąć w siłę" pomimo problemów emocjonalnych.

Projekt współfinansowany przez Marszałka Województwa Wielkopolskiego.

Poprawiony: sobota, 17 października 2020 09:16

Rosnę w siłę PDF Drukuj Email
sobota, 17 października 2020 00:00

Pulchra lo logo

rws-plakat m

Kliknij w obraz aby powiększyć. Plik jest do pobrania również tutaj >>>.
Poprawiony: sobota, 17 października 2020 09:13