poniedziałek,,

WIELKI SUKCES NASZYCH UCZNIÓW! PDF Drukuj Email
środa, 07 października 2015 19:53

KFnRDMiło nam ogłosić, że dwaj uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego ? Filip Chojnacki z klasy 3E oraz Paweł Graszek z klasy 1A ? zostali w roku szkolnym 2015/2016 zakwalifikowani do udziału w prowadzonym przez Krajowy Fundusz na Rzecz Dzieci programie pomocy wybitnie zdolnym o zainteresowaniach naukowych i literackich.

Dla Pawła będzie to już trzeci z rzędu udział w tym programie; wcześniej dwukrotnie aplikował do niego i został zakwalifikowany jako uczeń gimnazjum gminnego w Wągrowcu; Filip, choć starszy o dwa lata, zadebiutuje wśród podopiecznych Funduszu. Udział obu uczniów w programie poprzedzony był ciężką pracą w interesujących ich dziedzinach: w przypadku Filipa to przedmioty humanistyczne (historia, język polski), w przypadku Pawła ? ścisłe (fizyka, matematyka, robotyka).

Proces rekrutacyjny trwał od kwietnia i zakończył się w październiku; w tym czasie specjalnie powołane komisje drobiazgowo analizowały zgłoszone wnioski, których ? jak zaznaczono na stronie internetowej Funduszu ? było w tym roku rekordowo dużo. Dlatego rekrutację trzeba było przeprowadzić aż w czterech etapach. Pierwsze zajęcia dla młodych naukowców odbędą się już w listopadzie.

Gratulujemy i trzymamy kciuki!

(Przyp. admin) Więcej informacji znajdziesz na stronie internetowej Funduszu >>>

Autor: Sebastian Chosiński
Poprawiony: środa, 07 października 2015 20:12