poniedziałek,,

WIELKI FINAŁ SZKOLNEJ LIGI HISTORYCZNEJ PDF Drukuj Email
środa, 30 kwietnia 2014 20:00

logo lo

Tradycyjnie w środę poprzedzającą świąteczną przerwę wielkanocną odbył się Wielki Finał kolejnej, tym razem już ósmej edycji Szkolnej Ligi Historycznej, wieńczącej kilkumiesięczne zmagania o tytuł ?Najlepszego historyka I Liceum Ogólnokształcącego w Wągrowcu w roku szkolnym 2013/2014".

Etap finałowy polegał na przygotowaniu wykładu, połączonego z prezentacją multimedialną, na temat ?Za najważniejszą postać w dziejach świata uważam... ? uzasadnij swój wybór". Wzięło w nim udział siedmiu uczniów, którzy przybliżyli komisji (w składzie: prof. Karina Jazgar i prof. Sebastian Chosiński), postaci ? chronologicznie ? Aleksandra Wielkiego, Wilhelma Zdobywcy, Krzysztofa Kolumba (dwukrotnie), Jerzego Waszyngtona, Napoleona Bonapartego oraz Włodzimierza Iljicza Lenina.

Poziom wystąpień był bardzo wyrównany i wysoki. Po podliczeniu punktów z pięciu etapów pisemnych i Wielkiego Finału okazało się, że wyniki są następujące:
1. Patryk Wojtecki z klasy 1E - 225 pkt. (prezentowana postać: Aleksander Wielki),
2. Mateusz Drożdżyński z klasy 3F - 223 pkt. (Krzysztof Kolumb),
3. Krystian Korbal z klasy 3F - 188,5 pkt. (Jerzy Waszyngton),
4. Bartosz Dreger z klasy 3E - 187 pkt. (Włodzimierz Iljicz Lenin),
5. Filip Chojnacki z klasy 1E - 183 pkt. (Napoleon Bonaparte),
6. Krzysztof Kwiatkowski z klasy 3E - 182,5 pkt. (Krzysztof Kolumb),
7. Jarosław Szpajer z klasy 3F - 167,5 pkt. (Wilhelm Zdobywca).

Nagrody książkowe ? ufundowane przez Radę Rodziców I LO ? zostały wręczone wszystkim uczestnikom finału.

Zdjęcia: Sebastian Chosiński

Autor: Sebastian Chosiński