poniedziałek,,

SPEKTAKL PROFILAKTYCZNY PDF Drukuj Email
wtorek, 17 września 2013 21:00

kurtyna_10016 września br. po raz kolejny gościł w naszej szkole teatr profilaktyczny "Kurtyna" z Krakowa. Uczniowie klas pierwszych obejrzeli spektakl pt. "Światełko w tunelu". Został w nim poruszony problem uzależnienia od alkoholu.

Matka chłopca, po wyjeździe męża za granicę, topi swoje problemy w alkoholu. Nie interesuje się synem. Chłopak chodzi głodny, śpi na klatce schodowej, spóźnia się na lekcje. Bywa też agresywny w stosunku do kolegów, wymusza pieniądze, kradnie jedzenie. Ale okazuje się, że są obok niego ludzie, którzy wiedzą o jego problemach i chcą mu pomóc: nauczyciele, koleżanka, która była jego ofiarą.

Przesłanie spektaklu jest takie, że należy interesować się problemami innych, ale warto też mówić o swoich problemach. Zawsze znajdzie się ktoś, kto nam pomoże. Takie "światełko w tunelu".

Autor: Małgorzata Drop
Poprawiony: wtorek, 17 września 2013 21:10