piątek,,

ILO - Minecraft

ILO-Minecraft

Najnowsza galeria

E-OGÓLNIAK

Eogolniak

JEDNODNIÓWKA 2017

"OGÓLNIaK" 5(10) - 2015

RODO (GDPR)

RODO

100-LECIE POLSKIEGO CZERWONEGO KRZYŻA W WĄGROWCU PDF Drukuj Email
środa, 16 grudnia 2020 00:00

skpck 100

Polski Czerwony Krzyż w Wągrowcu obchodzi swoje 100-lecie. Z tej okazji nasza szkoła otrzymała  z rąk prezesa PCK w Wągrowcu, pana Jana Maćkowiaka, statuetkę z podziękowaniem za wieloletni udział w Powiatowym Konkursie Krwiodawstwa. Niestety z powodu obecnej sytuacji nie ma możliwości, aby uczniowie ILO w Wągrowcu w formie grupowej brali udział w konkursie. Zachęcam jednak do tego, aby oddawać krew indywidualnie.

Honorowym dawcą krwi może zostać osoba, która jest zdrowa, ma ukończone osiemnaście lat, waży powyżej 50 kg, posiada dowód tożsamości. Po oddaniu 6 litrów - mężczyźni (5 litrów – kobiety) każdy dawca otrzymuje tytuł Zasłużonego Honorowego Dawcy Krwi nadany przez PCK, który upoważnia do pewnych przywilejów, jak np.: bezpłatnych przejazdów komunikacją na terenie miasta i gminy Wągrowiec, ulgi przy zakupie biletu do Aquaparku i kina w MDK, bezpłatnego wejścia na mecze piłki ręcznej i nożnej „Nielby”, poza kolejnością do lekarza i apteki oraz ulgi przy zakupie leków według wykazu Ministra Zdrowia.

Istnieje również możliwość zapisania się do rejestru, jako potencjalny dawca przeszczepu (szpiku). Zasłużeni Dawcy Przeszczepu (szpiku) również mogą korzystać z powyższych przywilejów.

W związku z remontem wągrowieckiego szpitala, punkt krwiodawstwa przeniesiony został nieopodal, do budynku Rehabilitacji (parter). Krwiodawcy mogą się rejestrować i zgłaszać w poniedziałki, wtorki i czwartki (tel. 67 26 81 555).

Osoby, które oddają krew proszę o zgłaszenie tej informacji u p. Anity Różak (możecie przesyłać wiadomość na librusie lub indywidualnie po powrocie do szkoły). Jest to ważne, ponieważ uczniowie klas 3 mają wpis na świadectwie, w miejscu "szczególne osiągnięcia": Honorowy dawca krwi PCK, który jest punktowany na niektórych uczelniach wyższych.

Jan Paweł II

 

 

100leciePCK

Autor: Anita Różak   
Poprawiony: czwartek, 17 grudnia 2020 01:36
 
Copyright © 2012-2021 I Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Wielkopolskich w Wągrowcu.
Designed by goLDen.