sobota,,

ILO - Minecraft

ILO-Minecraft

Najnowsza galeria

E-OGÓLNIAK

Eogolniak

JEDNODNIÓWKA 2017

"OGÓLNIaK" 5(10) - 2015

RODO (GDPR)

RODO

NIE ŻYJE STEFANIA LUDEK PDF Drukuj Email
niedziela, 08 listopada 2020 23:00

logo lo

Z głębokim żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci

Stefanii Ludek

wieloletniej nauczycielki wychowania plastycznego i technicznego w I Liceum Ogólnokształcącym
im. Powstańców Wielkopolskich w Wągrowcu,.

Łączymy się w bólu z Rodziną i Przyjaciółmi.

Dyrekcja, współpracownicy oraz uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego.

 

stu88

P. Stefania Ludek i dyr. Adolf Markiewicz otwierają Bal Studniówkowy '1988, tańcząc poloneza. 

Stefania Ludek z domu Zielińska

Urodziła się 16 lipca 1937r. w Kcyni. Tam też uczęszczała do szkoły podstawowej a następnie liceum ogólnokształcącego, które ukończyła zdając maturę w 1956r. Swoją pierwszą pracę rozpoczęła w Zakładzie Mleczarskim w Kcyni, a później pracowała w BOZZ PZZ w Szubinie. W roku szkolnym 1957/58 ukończyła kurs policealny dający jej uprawnienia do nauczania w szkole podstawowej. Od września 1957r. pracowała w Szkole Podstawowej w Sadłogoszczy pow. Szubin. Kolejne 5 lat pracowała w Szkole Podstawowej w Łabiszynie pow. Szubin, a następne trzy w szkole w Rozstrzębowie. W 1965 wyszła za mąż, a we wrześniu 1966r. podjęła pracę w Szkole Podstawowej Specjalnej w Antoniewie. W 1971r. ukończyła Studium Nauczycielskie w Poznaniu – kierunek filologia polska.

Od 1975r. pani Stefania Ludek rozpoczęła pracę w Liceum Ogólnokształcącym im. Powstańców Wielkopolskich w Wągrowcu w charakterze nauczyciela wychowania plastycznego i technicznego. W 1978r. pani Ludek ukończyła wyższe studia zawodowe na kierunku wychowanie plastyczne w Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Legnicy. W trakcie swojej pracy dała się poznać jako wspaniały pedagog, troskliwy i opiekuńczy wychowawca wielu pokoleń młodzieży, a także dobra koleżanka w gronie pedagogicznym. Młodzież darzyła ją dużym szacunkiem i sympatią. Wielokrotnie nagradzana za uzyskiwane osiągnięcia oraz sumienną i oddaną pracę.

Odznaczona Złotym Krzyżem Zasługi, Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski. Swoją służbę dla oświaty zakończyła z końcem sierpnia 1988r. – przechodząc na zasłużoną emeryturę.

Zmarła 6. listopada 2020r.

(Przyp. administratora) Moja wychowawczyni przez cztery lata nauki w liceum. [*]

Autor: Społeczność szkolna   
Poprawiony: poniedziałek, 09 listopada 2020 15:30
 
Copyright © 2012-2021 I Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Wielkopolskich w Wągrowcu.
Designed by goLDen.