wtorek,,

ILO - Minecraft

ILO-Minecraft

Najnowsza galeria

E-OGÓLNIAK

Eogolniak

JEDNODNIÓWKA 2017

"OGÓLNIaK" 5(10) - 2015

RODO (GDPR)

RODO

WARSZTATY PRAWNE PDF Drukuj Email
czwartek, 01 października 2020 12:58

uam 100

W dniach 22, 24 oraz 29 września 2020 r. w ramach edukacji prawnej uczniowie naszej szkoły z klas 2As i 2Cs wzięli udział w cyklu trzech warsztatów zorganizowanych przez Towarzystwo Społeczno- Prawne w Wągrowcu, w ramach zadania "Edukacja dla każdego 2020" dofinansowanego z budżetu Powiatu Wągrowieckiego przy współpracy ze studentami. Głównym prowadzącym był Pan Dawid Kamiński, absolwent naszej szkoły, aktualnie student czwartego roku Wydziału Prawa i Administracji na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Tematem pierwszych zajęć były prawa kupującego. Dowiedzieliśmy się kogo dokładnie określamy konsumentem, kiedy mamy do czynienia z wadą fizyczną, a kiedy wadą prawną towaru oraz co powinniśmy zrobić, gdy produkt, który kupiliśmy okaże się wadliwy. Każdy uczeń otrzymał kodeks cywilny, który okazał się bardzo przydatny podczas analizy poszczególnych przepisów prawnych.

Drugi warsztat wzbogacił nas w wiedzę na temat umów. Głównie skupiliśmy się na charakterystyce umowy o dzieło i umowy zlecenia. Teraz już wiemy, do czego zobowiązujemy się zawierając taką umowę oraz na co zwrócić uwagę, by niczego nie przeoczyć i świadomie złożyć pod nią swój podpis. W końcowej części spotkania wykonywaliśmy ćwiczenia, które sprawdzały nabyte przez nas umiejętności.

Ostatnie spotkanie dotyczyło ochrony praw lokatorów. W jego trakcie dowiedzieliśmy się, na czym polega najem mieszkania, jakie są obowiązki i prawa wynajmującego oraz w jaki sposób wypowiedzieć umowę najmu. Po analizie zapisów ustawy o prawie lokatorów podzielono nas na grupy w celu wykonania zadań mających sprawdzić w praktyce nabytą przez nas wiedzę.

Każdy z warsztatów pogłębił naszą wiedzę w zakresie prawa, a zdobyte umiejętności na pewno przydadzą się nam w dorosłym życiu. Serdecznie dziękujemy organizatorom za możliwość udziału w tak interesujących spotkaniach.

Foto: Dawid Kamiński. Więcej zdjęć możesz obejrzeć tutaj.

Autor: Julia Rummler /2A/   
Poprawiony: czwartek, 01 października 2020 12:57
 
Copyright © 2012-2021 I Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Wielkopolskich w Wągrowcu.
Designed by goLDen.