sobota,,

PROJEKT WOLONTARIAT Z KLASĄ! W NASZEJ SZKOLE PDF Drukuj Email
poniedziałek, 10 października 2016 17:30

CREO

Jest to program edukacyjny kształtujący odpowiedzialną społecznie młodzież, uważną na otoczenie, respektującą prawa innych i chętnie angażującą się w wolontariat wspierający osoby z niepełnosprawnościami i seniorów.

Projekt jest realizowany przezStowarzyszenie Centrum Rozwoju Edukacji Obywatelskiej CREO z siedzibą w Poznaniu dzięki wsparciu udzielonemu w ramach dofinansowania ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich. Obejmuje on: szkolenie dla nauczycieli oraz bezpłatne zajęcia edukacyjno-warsztatowe dla młodzieży m.in. pozwalające na "wczucie się w rolę" seniora, poznanie ograniczeń osób niepełnosprawnych, poznanie pracy z osobami niepełnosprawnymi. Zajęcia merytoryczne i praktyczne ćwiczenia na symulatorze starości oraz wózku inwalidzkim zwrócą uwagę młodych ludzi na przeszkody, z którymi codziennie borykają się seniorzy oraz osoby z niepełnosprawnościami.

Do projektu zakwalifikowało się w bieżącym roku szkolnym 20 szkół ponadgimnazjalnych z Wielkopolski, w tym nasza szkoła.

Informacji o projekcie można szukać na stronach: www.centrumcreo.pl, www.facebook.com/centrumcreo.

wolontariat

Autor: Monika Jankowska