poniedziałek,,

V MARATON CHEMICZNY ? GNIEZNO, 18.02.2016 PDF Drukuj Email
niedziela, 21 lutego 2016 16:19

pwsz_100

16 lutego w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. Hipolita Cegielskiego w Gnieźnie już po raz piąty odbył się Maraton Chemiczny, na którym naszą szkołę reprezentowała dziewięcioosobowa grupa uczniów wraz z opiekunem - nauczycielką chemii Cecylią Bojanowską. W Maratonie wzięło udział ponad stu uczniów ze szkół m.in. z Gniezna, Mogilna, Trzemeszna, Śremu oraz Wrześni.

Nieprzypadkowo nazwa konkursu nawiązuje do maratonu. Uczestnicy musieli zmierzyć się z 42 zadaniami z chemii organicznej i nieorganicznej w czasie 195 minut. Każdy z naszych zawodników ?dobiegł do mety? maratonu, a niektórym udało się osiągnąć bardzo wysoki wynik. Wśród wyróżnionych 10 laureatów aż trzech to uczniowie I LO w Wągrowcu. Grzegorz Kaszuba /3d/ zajął II miejsce, a Szymon Pełczyński /3c/ i Piotr Patelski /3d/ otrzymali wyróżnienia.

Wcześniej, 5 grudnia 2015 roku trzej uczniowie naszej szkoły: Grzegorz Kaszuba /3d/  Piotr Patelski /3d/ i Szymon Pełczyński /3c/ wzięli udział w II etapie ogólnopolskiego XXI Konkursu Chemicznego organizowanego przez Wydział Chemii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Miło nam poinformować, że Grzegorz Kaszuba zakwalifikował się do finału konkursu, który odbędzie się 5 marca. Prosimy o trzymanie kciuków za Grzegorza!

V Maraton Chemiczny

Autor: Szymon Pełczyński