poniedziałek,,

UNIJNY KONKURS TRANSLATORSKI PDF Drukuj Email
niedziela, 13 grudnia 2015 01:00

Juvenes Translatores

26 listopada pięcioro uczniów naszej szkoły: Marika Dolińska /2B/, Mateusz Bartkowiak /2C/, Liliana Rozmarynowska /2C/, Zuzanna Latuszek /2D/, Laura Wieczorek /2D/ miało okazję przekonać się na czym polega praca tłumacza pisemnego. Młodzież (wyposażona w koszulki i długopisy przysłane do szkoły przez Komisję Europejską) zmierzyła się z jednostronicowym tekstem w języku angielskim lub niemieckim, który musiała w ciągu dwóch godzin przetłumaczyć na język polski.

Tematem wiodącym tegorocznej edycji był: Europejski rok na rzecz rozwoju. Prace uczniowskie są już w drodze do Brukseli, a tam będą ocenione przez pracowników Dyrekcji Generalnej ds. Tłumaczeń Pisemnych.

Kto wie, może w przyszłości nasi uczniowie sami dołączą do zespołu tłumaczy.

Autor: Monika Jankowska
Poprawiony: niedziela, 13 grudnia 2015 20:24