poniedziałek,,

"SEKRETY CZEKOLADY" NA UAM PDF Drukuj Email
piątek, 20 listopada 2015 12:11

uam 100W środę 18 listopada uczniowie klas 2C oraz 1C pod opieką pani Cecylii Bojanowskiej i pani Jolanty Radziątkowskiej wyjechali na pierwszy Wykład Otwarty na Wydziale Chemii Uniwersytetu Adama Mickiewicza.

Wykład na temat ?Sekrety czekolady? przedstawił prof. zw. dr hab. Jerzy Langer. Pan profesor zaprezentował w ciekawy sposób historię odkrycia ?gorzkiej wody? otrzymywanej z ziaren kakaowca, procesy produkcji kakao i czekolady. Wykładowi towarzyszył pokaz oraz degustacje, które cieszyły się dużym powodzeniem. Można było spróbować  owoców, biszkoptów i innych pyszności oblanych czekoladą z fontanny. Niektórzy mogli skosztować ?napoju bogów?.

Przekonaliśmy się, że czekolada zawiera wiele ważnych składników między innymi ważne aminokwasy. Jest źródłem energii, poprawia koncentrację, a 2-fenyloetyloamina wprawia wręcz w stan zakochania. Jeżeli masz ?kłopoty sercowe? zjedz porcję czekolady. Pomoże!

Autor: Cecylia Bojanowska
Poprawiony: wtorek, 24 listopada 2015 10:55