wtorek,,

KONKURS TŁUMACZENIOWY JUVENES TRANSLATORES PDF Drukuj Email
piątek, 13 listopada 2015 21:45

Juvenes Translatores

Miło mi poinformować, że pięcioro uczniów naszej szkoły: Marika Dolińska /2B/, Zuzanna Latuszek /2D/, Liliana Rozmarynowska /2C/, Laura Wieczorek /2D/ oraz Mateusz Bartkowiak /2C/ weźmie udział w konkursie tłumaczeniowym Juvenes Translatores, którego organizatorem jest Komisja Europejska.

Nasza szkoła miała szczęście w losowaniu i jest w gronie 52 szkół reprezentujących Polskę.

Szkolny etap współzawodnictwa odbędzie się we wszystkich krajach UE tego samego dnia ? 26 listopada. Uczniowie urodzeni w roku 1998  będą mogli wybrać dowolny z oficjalnych języków Wspólnoty, a następnie przetłumaczyć otrzymany tekst. Nasi uczniowie zdecydowali się na tłumaczenie z języka angielskiego lub niemieckiego na ojczysty.

Tematem tegorocznej edycji konkursu jest ?Europejski Rok na rzecz Rozwoju?.

Naszym uczniom życzymy POŁAMANIA PIÓR i trzymamy kciuki!

Autor: Monika Jankowska
Poprawiony: piątek, 13 listopada 2015 21:50