piątek,,

ILO - Minecraft

ILO-Minecraft

Najnowsza galeria

E-OGÓLNIAK

Eogolniak

JEDNODNIÓWKA 2017

"OGÓLNIaK" 5(10) - 2015

RODO (GDPR)

RODO

KAROLINA HOFFA LAUREATKĄ STATUETKI "STACHA" PDF Drukuj Email
środa, 30 grudnia 2020 00:30

logo lo

Po raz siódmy Zarząd Wągrowieckiego Stowarzyszenia Społeczno-Kulturalnego im. Stanisława Przybyszewskiego przyznał nagrodę dla najwybitniejszego absolwenta szkół ponadpodstawowych Powiatu Wągrowieckiego.

Tegoroczną laureatką została Karolina Hoffa, absolwentka I Liceum Ogólnokształcącego im. Powstańców Wielkopolskich w Wągrowcu.

Ze względu na obecną sytuację pandemiczną, uroczystość wręczenia wyróżnienia miała w tym roku skromną oprawę i odbyła się w siedzibie Starostwa Powiatowego z zachowaniem reżimu sanitarnego. W wydarzeniu wzięli udział: Danuta Chosińska – Prezes Wągrowieckiego Stowarzyszenia Społeczno-Kulturalnego im. Stanisława Przybyszewskiego, Wicestarosta Wągrowiecki – Michał Piechocki, Karolina Krentz – Kierownik Wydziału Oświaty, Maciej Patelski - Dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego im. Powstańców Wielkopolskich w Wągrowcu, mama wyróżnionej – Kamila Hoffa oraz oczywiście laureatka – Karolina Hoffa. Obecnie Karolina studiuje filologię fińską.

Poniżej podano ważniejsze osiągnięcia Karoliny, które wpłynęły na decyzję komisji:


Rok szkolny 2019/2020
Najwyższy wynik wśród 10 najlepszych maturzystów w Powiecie Wągrowieckim
Laureatka Olimpiady wiedzy Archimedes Plus. Matematyka Plus
Laureatka Ogólnopolskego Konkursu Matematycznego Maks Matematyczny VIII
Laureatka Ogólnopolskiego Konkursu Matematycznego Maks Matematyczny IX
Wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Przedmiotowym Galileo z matematyki
1 m. w VI Edycji Olimpiady Ogólnopolskiej z Matematyki PT."APOLONIUSZ"
Wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Przedmiotowym z matematyki MULTITEST
Laureat z wyróżnieniem Olimpiady Wiedzy Archimedes Plus. Matematyka Plus
Wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie Kangur Matematyczny 2020
1m. w IX Wągrowieckim Dyktandzie Ortograficznym
Stypendystka Starosty Wągrowieckiego za wybitne wyniki w nauce (średnia 5,14)
Laureatka Srebrnej Tarczy Wzorowego Ucznia
Wchodziła w skład pocztu sztandarowego szkoły

Rok szkolny 2018/2019
Bardzo dobry wynik w Ogólnopolskim Konkursie Matematycznym Mat 2019
Bardzo dobry wynik w Ogólnopolskim Konkursie Matematycznym Maks Matematyczny VII
Wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym Kangur 2018
1. miejsce w VI Powiatowym Konkursie Języków Obcych w Wągrowcu w kategorii j. angielski
Laureatka Brązowej Tarczy Wzorowego Ucznia
Stypendystka Starosty Wągrowieckiego za wybitne wyniki w nauce (średnia 5,38)

Rok szkolny 2017/2018
Bardzo dobry wynik w Ogólnopolskim Konkursie Matematycznym Maks Matematyczny VI
1. miejsce w IV edycji Olimpiady Ogólnopolskiej z matematyki Apoloniusz
3. miejsce w IV edycji ogólnopolskiego konkursu Mistrzostwa Szaradziarskie

Wszystkie zdjęcia >>>

Autor: Maciej Patelski   
Poprawiony: środa, 30 grudnia 2020 00:43
 
BOŻE NARODZENIE PDF Drukuj Email
wtorek, 22 grudnia 2020 12:09

Boże Narodzenie 2020

Autor: Maciej Patelski, Szymon Woźniak   
Poprawiony: wtorek, 22 grudnia 2020 12:09
 
POWIATOWA GWIAZDKA 2020 PDF Drukuj Email
wtorek, 22 grudnia 2020 11:35

Miło nam poinformować, że w konkursie "Powiatowa Gwiazdka 2020" - aranżacja stołów wigilijnych w krajach europejskich, organizowanym przez Zespół Szkół nr 2 w Wągrowcu, drugie miejsce zajęła uczennica klasy 3b - Katarzyna Wyszyńska, a Mieszko Kapałczyński (2Cn) otrzymał wyróżnienie. Gratulujemy serdecznie i zapraszamy po odbiór nagród do sekretariatu szkoły.

Oprócz nagrodzonych, w konkursie wzięła udział Kinga Kaźmierczak (2B) oraz Kamil Szulc (2Cn). Wszyscy uczestnicy przygotowali aranżację polskiego stołu wigilijnego, które podziwiać można na załączonych fotografiach (wkrótce).

Więcej zdjęć możesz obejrzeć tutaj.

Autor: Szymon Woźniak   
Poprawiony: wtorek, 22 grudnia 2020 11:52
 
WYNIKI KONKURSU: WIEM- UMIEM- DZIAŁAM „W.U.DZ” PDF Drukuj Email
piątek, 18 grudnia 2020 00:22

Za nami druga edycja Konkursu Wiedzy o Bezpieczeństwie dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych z powiatu wągrowieckiego pt.: Wiem-Umiem-Działam „W.U.DZ".

Konkurs zorganizowało I Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Wielkopolskich w Wągrowcu z partnerami: Starostwem Powiatowym, Urzędem Miasta, Komendą Powiatową PSP oraz Komendą Powiatową Policji. W czwartek - 17. grudnia jury w składzie: st. kpt Jacek Rochowiak (KPPSP), mł. asp Dominik Zieliński (KPP) oraz Monika Jankowska (I LO) dokonało oceny nadesłanych przez uczestników prac. Po zsumowaniu wyników indywidualnych z testu wiedzy i grupowego z opisu działań ratowniczych podczas wypadku komunikacyjnego przyznano następujące miejsca w dwóch kategoriach wiekowych:


szkoły podstawowe:

I miejsce: Szkoła Podstawowa nr 3 w Wągrowcu
II miejsce: Szkoła Podstawowa w Morakowie

szkoły ponadpodstawowe:

I miejsce: I Liceum Ogólnokształcące im Powstańców Wielkopolskich w Wągrowcu
II miejsce: Zespół Szkół nr 1 w Wągrowcu
III miejsce: Zespół Szkół nr 2 w Wągrowcu

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom znajomości zasad zdrowego życia, prawidłowego działania w przypadku wystąpienia zagrożenia życia i zdrowia, umiejętności udzielania pierwszej pomocy i właściwego zachowania się w sytuacjach kryzysowych.
Organizatorzy dziękują uczestnikom i ich opiekunom za udział i zapraszają po odbiór nagród ufundowanych przez Starostwo Powiatowe i Urząd Miasta do sekretariatu I Liceum Ogólnokształcącego w poniedziałek lub wtorek (21. lub 22.12.2020) od 10.00 do 14.00.

wudz 2020 1

wudz 2020 2

Autor: Monika Jankowska   
Poprawiony: środa, 30 grudnia 2020 00:21
 
100-LECIE POLSKIEGO CZERWONEGO KRZYŻA W WĄGROWCU PDF Drukuj Email
środa, 16 grudnia 2020 00:00

skpck 100

Polski Czerwony Krzyż w Wągrowcu obchodzi swoje 100-lecie. Z tej okazji nasza szkoła otrzymała  z rąk prezesa PCK w Wągrowcu, pana Jana Maćkowiaka, statuetkę z podziękowaniem za wieloletni udział w Powiatowym Konkursie Krwiodawstwa. Niestety z powodu obecnej sytuacji nie ma możliwości, aby uczniowie ILO w Wągrowcu w formie grupowej brali udział w konkursie. Zachęcam jednak do tego, aby oddawać krew indywidualnie.

Honorowym dawcą krwi może zostać osoba, która jest zdrowa, ma ukończone osiemnaście lat, waży powyżej 50 kg, posiada dowód tożsamości. Po oddaniu 6 litrów - mężczyźni (5 litrów – kobiety) każdy dawca otrzymuje tytuł Zasłużonego Honorowego Dawcy Krwi nadany przez PCK, który upoważnia do pewnych przywilejów, jak np.: bezpłatnych przejazdów komunikacją na terenie miasta i gminy Wągrowiec, ulgi przy zakupie biletu do Aquaparku i kina w MDK, bezpłatnego wejścia na mecze piłki ręcznej i nożnej „Nielby”, poza kolejnością do lekarza i apteki oraz ulgi przy zakupie leków według wykazu Ministra Zdrowia.

Istnieje również możliwość zapisania się do rejestru, jako potencjalny dawca przeszczepu (szpiku). Zasłużeni Dawcy Przeszczepu (szpiku) również mogą korzystać z powyższych przywilejów.

W związku z remontem wągrowieckiego szpitala, punkt krwiodawstwa przeniesiony został nieopodal, do budynku Rehabilitacji (parter). Krwiodawcy mogą się rejestrować i zgłaszać w poniedziałki, wtorki i czwartki (tel. 67 26 81 555).

Osoby, które oddają krew proszę o zgłaszenie tej informacji u p. Anity Różak (możecie przesyłać wiadomość na librusie lub indywidualnie po powrocie do szkoły). Jest to ważne, ponieważ uczniowie klas 3 mają wpis na świadectwie, w miejscu "szczególne osiągnięcia": Honorowy dawca krwi PCK, który jest punktowany na niektórych uczelniach wyższych.

Jan Paweł II

 

 

100leciePCK

Autor: Anita Różak   
Poprawiony: czwartek, 17 grudnia 2020 01:36
 
ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU RECYTATORSKIEGO PDF Drukuj Email
czwartek, 03 grudnia 2020 19:57

 

Organizatorem konkursu było Wągrowieckie Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne im. Stanisława Przybyszewskiego, I Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Wielkopolskich w Wągrowcu. Patronat nad imprezą sprawował Powiat Wągrowiecki i Starosta Wągrowiecki Tomasz Kranc.

Szanowni Państwo,

bardzo miło mi poinformować o wynikach konkursu recytatorskiego w kategorii szkół średnich: miejsce I - Gabriela NOWAK, uczennica I LO w Wągrowcu, „Moi współcześni" (fragment) Stanisław Przybyszewski, „List Listopad" Jerzy Szatkowski, miejsce II - Kimbali AJWANG, uczennica I LO w Wągrowcu, miejsce III - Julia KRUPIŃSKA, uczennica OSW Antoniewo, „Kołysanka na śmierć" Jerzy Szatkowski, „Samotni jak palec" Jolanta Nowak-Węklarowa. Dwa równorzędne wyróżnienia postanawia się przyznać: Kindze PIĄTEK, uczennicy OSW w Antoniewie „Wigilie" (fragment) Stanisław Przybyszewski, „Fazy" Jolanta Nowak-Węklarowa oraz Wiktorii CZERWIŃSKIEJ, uczennicy I LO w Wągrowcu. 

Zapraszam po odbiór nagród w poniedziałek o godzinie 14.30 do I LO w Wągrowcu na ul. Klasztornej.

Z wyrazami szacunku
Danuta Chosińska
prezes WSSK im. St. Przybyszewskiego

Autor: Maciej Patelski, Danuta Chosińska   
Poprawiony: czwartek, 03 grudnia 2020 20:57
 
DRUGA EDYCJA KONKURSU WIEDZY O BEZPIECZEŃSTWIE DLA UCZNIÓW SZKÓŁ PODSTAWOWYCH I PONADPODSTAWOWYCH Z POWIATU WĄGROWIECKIEGO PT.: WIEM- UMIEM- DZIAŁAM „W.U.DZ” PDF Drukuj Email
czwartek, 26 listopada 2020 00:00

Zaproszenie do udziału w konkursie.

Szanowni Państwo,

serdecznie zapraszamy do udziału w drugiej edycji Konkursu Wiedzy o Bezpieczeństwie dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych z powiatu wągrowieckiego pt.: Wiem- Umiem- Działam „W.U.DZ". Organizatorem konkursu jest I Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Wielkopolskich w Wągrowcu, a partnerami: Starostwo Powiatowe w Wągrowcu, Urząd Miasta Wągrowiec, Komenda Powiatowa PSP oraz Komenda Powiatowa Policji.

Konkurs w wersji elektronicznej odbędzie się we wtorek 15.12.2020 od 10.30 do 12.00. Warunkiem uczestnictwa jest zgłoszenie udziału szkoły na adres e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. najpóźniej do dnia 03.12.2020.

Wszelkie szczegóły znajdą Państwo w załączonym Regulaminie.

Jako organizatorzy zapewniamy atrakcyjne nagrody ufundowane m.in. przez Starostwo Powiatowe w Wągrowcu i Urząd Miasta Wągrowiec.

Jesteśmy przekonani, że młodzież z Państwa szkoły z chęcią sprawdzi swoją znajomość zasad prawidłowego działania w przypadku wystąpienia zagrożenia życia i zdrowia, umiejętność udzielania pierwszej pomocy, umiejętność zachowania się w sytuacjach kryzysowych i wpłynie tym samym na poprawę bezpieczeństwa nas wszystkich.

Załącznik zawiera (pobierz):
1. Regulamin konkursu
2. Klauzula informacyjna
3. Oświadczenie o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych

Autor: Tomasz Dolata (LD)   
Poprawiony: czwartek, 26 listopada 2020 23:40
 
11 LISTOPADA - NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI PDF Drukuj Email
wtorek, 10 listopada 2020 23:08

uam 100

Prezentacja przygotowana przez uczniów klasy 2C w ramach Narodowego Święta Niepodległości. Pandemia uniemożliwiła uczniom tej klasy przygotowanie apelu, dlatego też postanowili zaprezentować się poprzez ten film.

Z przyczyn technicznych plik do pobrania w formacie zip (należy go rozpakować).

Plik do pobrania (kliknij).

Autor: Klasa 2C   
Poprawiony: środa, 11 listopada 2020 00:12
 
NIE ŻYJE STEFANIA LUDEK PDF Drukuj Email
poniedziałek, 09 listopada 2020 00:00

logo lo

Z głębokim żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci

Stefanii Ludek

wieloletniej nauczycielki wychowania plastycznego i technicznego w I Liceum Ogólnokształcącym
im. Powstańców Wielkopolskich w Wągrowcu,.

Łączymy się w bólu z Rodziną i Przyjaciółmi.

Dyrekcja, współpracownicy oraz uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego.

 

stu88

P. Stefania Ludek i dyr. Adolf Markiewicz otwierają Bal Studniówkowy '1988, tańcząc poloneza. 

Stefania Ludek z domu Zielińska

Urodziła się 16 lipca 1937r. w Kcyni. Tam też uczęszczała do szkoły podstawowej a następnie liceum ogólnokształcącego, które ukończyła zdając maturę w 1956r. Swoją pierwszą pracę rozpoczęła w Zakładzie Mleczarskim w Kcyni, a później pracowała w BOZZ PZZ w Szubinie. W roku szkolnym 1957/58 ukończyła kurs policealny dający jej uprawnienia do nauczania w szkole podstawowej. Od września 1957r. pracowała w Szkole Podstawowej w Sadłogoszczy pow. Szubin. Kolejne 5 lat pracowała w Szkole Podstawowej w Łabiszynie pow. Szubin, a następne trzy w szkole w Rozstrzębowie. W 1965 wyszła za mąż, a we wrześniu 1966r. podjęła pracę w Szkole Podstawowej Specjalnej w Antoniewie. W 1971r. ukończyła Studium Nauczycielskie w Poznaniu – kierunek filologia polska.

Od 1975r. pani Stefania Ludek rozpoczęła pracę w Liceum Ogólnokształcącym im. Powstańców Wielkopolskich w Wągrowcu w charakterze nauczyciela wychowania plastycznego i technicznego. W 1978r. pani Ludek ukończyła wyższe studia zawodowe na kierunku wychowanie plastyczne w Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Legnicy. W trakcie swojej pracy dała się poznać jako wspaniały pedagog, troskliwy i opiekuńczy wychowawca wielu pokoleń młodzieży, a także dobra koleżanka w gronie pedagogicznym. Młodzież darzyła ją dużym szacunkiem i sympatią. Wielokrotnie nagradzana za uzyskiwane osiągnięcia oraz sumienną i oddaną pracę.

Odznaczona Złotym Krzyżem Zasługi, Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski. Swoją służbę dla oświaty zakończyła z końcem sierpnia 1988r. – przechodząc na zasłużoną emeryturę.

Zmarła 6. listopada 2020r.

(Przyp. administratora) Moja wychowawczyni przez cztery lata nauki w liceum. [*]

Autor: Społeczność szkolna   
Poprawiony: poniedziałek, 09 listopada 2020 16:30
 
PARAGRAFY BEZ GAFY PDF Drukuj Email
sobota, 10 października 2020 00:00

uam 100

W dniach: 18, 25 i 29 września uczniowie klas 2B i 2D wzięli udział w warsztatach online pt. "Paragrafy bez gafy". Dotyczyły one zagadnień związanych z prawem pracy, prawem konsumenckim oraz prawem lokatorskim. Poznaliśmy prawa obowiązujące podczas pracy, rodzaje umów o pracę, prawa najemcy oraz osoby wynajmującej mieszkanie oraz prawa i obowiązki zarówno konsumentów, jak i przedsiębiorców. Pod koniec zajęć mieliśmy okazję sprawdzić się rozwiązując tematyczne quizy.

Autor: Nikola Ślężak i Nadia Landowska /2D/   
Poprawiony: sobota, 10 października 2020 19:16
 
KLASZTORNA: KLUB GIER - SPOTKANIE ORGANIZACYJNE PDF Drukuj Email
wtorek, 06 października 2020 14:10

uam 100

We wtorek, 20 października, o godzinie 14:05, w świetlicy szkolnej odbędzie się spotkanie organizacyjne „Klasztornej: Klubu Gier”. Serdecznie zapraszamy wszystkich, a w szczególności koleżanki i kolegów z klas pierwszych!

Więcej informacji w zakładce: Menu witryny -> Klasztorna: Klub Gier

Autor: Filip Koliński /2D/   
Poprawiony: wtorek, 06 października 2020 16:12
 
Strona 3 z 4
Copyright © 2012-2021 I Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Wielkopolskich w Wągrowcu.
Designed by goLDen.